Як же вибрати оптимальний варіант, який підходить саме вашій шкірі?

В основі будь-якого крему лежить суміш з води і оліі- емульсії. Є два види емульсіі- "олійка в воді" (води може міститися до 80%) і "вода в олії" (до 70% жиру). Щоб дрібні частинки олії не зливалися між собою і засіб не розшаровувався на складові, застосовуються емульгатори.

Косметичний гель являє собою густу субстанцію з високим вмістом води, але без олії. Крім водної бази, гель містить гліцерин (10-30%), желатин (2-3%), гуміарабік, крохмаль, агар-агар, пектин, трехалоза (природний полісахарид на основі кукурудзяного крохмалю, що володіє дуже високою влагоутримуючою здатністю).

Оскільки гель не містить ні олій, ні жиру, він легко поглинається шкірою, без жирної липкості і плівки. Через ці властивости гелеві форми доглядових засобів добре підходять жирній, проблемній шкірі, а також не заважають зробити макіяж. При використанні гелю шкіра легше збагачується киснем. Гелі відмінно зволожують, іноді їх наносять під крем, який має поживні та захисні властивості.


Крем має більш щільну, насичену структуру, може ненадовго залишати відчуття жирної плівки на шкірі. Кремові форми засобів можуть інтенсивно живити шкіру, тому більше підходять сухій шкірі. Для шкіри, схильної до вугрів, краще вибирати гелеві форми, щоб не посилювати висипання.

Вночі в шкірі запускаються відновлювальні процеси, тому ввечері краще використовувати крем для інтенсивного насичення і розгладження.
Вранці гель не заважає накладанню макіяжу і допомагає швидко впоратися з невеликим набряком.


Отже, можна зробити висновки:
- основу будь-якого гелю становить вода і водоутримуючі компоненти, а крем створений на основі води і олії (жиру).
- крем більше підходить для сухої, зрілої шкіри, а гель для жирної, схильної до утворення комедонів.

- гель прекрасно підходить для застосування вранці, перед макіяжем, крем ввечері, в якості поживного, що насичує дерму засобу.